Fıstık Baklavaları
27 Ayar Gaziantep Baklavacısı

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Franchising veriyor musunuz?

Butik üretim yapmaktayız. İzmir ve Manisa’daki 13 şubemiz markamız işletmesindedir. Franchising ile ilgili gelen talepleri değerlendiriyoruz. İleride bir çalışma olması durumunda bilgilendirme yapacağız.

Şerbetli tatlı buzdolabında saklanır mı?

Üretiminde sade yağ kullandığımız tüm tatlılarımız, buzdolabı yerine oda sıcaklığında saklamaya daha uygundur. Oda sıcaklığında bekleyen Fıstık Baklava ürünlerini yeniden tüketmeden önce kaynamakta olan çaydanlık ya da tencerenin üzerinde kendi kutusuyla 5 - 7 dakika su buharında ısıtılırsa ilk anki lezzetini ve tazeliğini verir.

Tatlılarda hangi yağ kullanılıyor?

Baklavalar ve tüm diğer ürünlerimizde sade yağ kullanılmaktadır. Tasarımı firmamıza ait, özel kazanlarda 12 saat boyunca işlenen tereyağı, bu işlemden sonra büyük kısmı atıldıktan sonra lezzeti eşsiz ve sağlıklı sade yağ haline getirilir.

Şerbetli tatlılarda glikoz şurubu kullanıyor musunuz? Şerbetli tatlılarımızın tümü, %100 doğal şeker pancarından üretilmiş şekerle hazırlanan şerbetlerle tatlandırılır. Glikoz, fruktoz ya da mısır şurubu ürünlerimizde kesinlikle kullanılmamaktadır.

Şerbetli tatlıları yurt dışına götürebilir miyim? Müşterilerimiz tatlılarımızı bir çok dünya ülkesine götürüyor ve bu konuda olumsuz hiçbir geri dönüş almadık.

Antep fıstığını nereden alıyorsunuz?

Baklavanın en iyisi kendi yöresinden gelen fıstık ile yapılır. Fıstık Baklava olarak biz de, taze antep fıstıklarını sık aralıklarla Gaziantep'ten almaktayız.

Siz de Antepli misiniz?

Evet. Markamızın kurucusu ve üretimde çalışan iş arkadaşlarımızın %90’ı gerçek şerbetli tatlıların memleketi olan Gazianteplidir.