Ayhan Bozkurt Gaziantep’i anlattı

YILIN oyuncusu ödülünü alan Ayhan Bozkurt, Gaziantep'in kendisi için ilham kaynağı olduğunu ve kentin Türkiye için olduğu gibi dünya içinde model bir kent olduğunu ifade ederek, "Başarılı bir kent görmek istiyorsanız Gaziantep modelini inceleyin. Ortak aklın ve dayanışmanın en güzel örneğini bu kentte göreceksiniz" dedi.

Gaziantep kültür elçisi olan yazar Ahmet Ümit ile birlikte birçok projeye imza atan yazar ve oyuncu Ayhan Bozkurt, katıldığı söyleşide öğrencilere Gaziantep'in ve Gazianteplilerin başarı öyküsünü anlattı. Özel Esenler Uğur Lisesi öğrencileri tarafından 'Paramparça' dizisindeki başarılı rolünden dolayı yılın oyuncusu seçilen yazar Ayhan Bozkurt, ödül töreni öncesi katıldığı söyleşide meslek seçiminin önemini, mesleki dayanışmanın ulusal kalkınma için gerekliliğini, Gaziantep modeliyle anlattı. Gaziantep'in Türkiye'nin ve dünyanın model kentlerinden birisi olduğuna dikkat çeken Ayhan Bozkurt, kentin sahip olduğu dinamiklerin geçmişten geleceğe devam eden bir süreklilik oluşturduğuna da dikkat çekti. Gazianteplilerin birlik ve beraberlik içerisinde olaylar karşısında kenetlendiğini vurgulayan Ayhan Bozkurt, kendisi için Gaziantep'in önemli bir ilham kaynağı olduğunu, önümüzdeki dönemlerde kenti anlatan bir roman kaleme alacağını kaydetti.

Ayhan Bozkurt, gençlere sevebilecekleri meslekleri tercih etmelerini de önerirken mesleki başarının sevgiden geçtiğinin altını çizdi. Kendisinin yazarlık yanında bir çok dizide oyunculuk yaptığını da dile getiren Bozkurt, sosyal içerikli dizilerde oynamayı sevdiğini ve üstlendiği rollerde genel olarak halkın farklı karakterlerini ekranlara yansıttığını ifade etti. Mesleki başarıda en iyi olmak için insanların kendilerini sürekli yenilemek zorunda olduğunu anlatan Ayhan Bozkurt, Gaziantep modelinde kentin kendisini sürekli yenilediğinin de altını çizdi. İstanbul Özel Esenler Uğur Lisesi öğrencileri tarafından yılın oyuncusu seçilen Ayhan Bozkurt'a ödülünü öğrenciler verirken, söyleşi sonrası Özel Esenler Uğur Lisesi Kurucusu Yunus Çitçi ve Okul Müdürü Şevket Keklik te günün anısına ünlü oyuncuya plaket verdi. Ayhan Bozkurt, Türkiye'nin bir çok ilinde çeşitli söyleşilere katılarak mesleki deneyimlerini gençlerle paylaştığını ifade ederek, gençlerin bu tür etkinliklere ihtiyacı olduğuna da dikkat çekti. Gençlerle iç içe birçok projede görev aldığını hatırlatan Bozkurt, “Günümüz gençliğini tanıdıkça gelecekle ilgili umutlarım daha çok artıyor. Sorgulayan, soran, her alanda en iyisini yapmaya çalışan dinamik bir nesil yetişiyor. Onları bu süreçte asla yalnız bırakmamamız gerekir. Onlar yalnız olmadıklarını hissettikleri sürece olumsuz bir noktaya yönelmeyecek, ülkelerine, uluslarına yararlı birer gençler olarak varlıklarını daima hissettireceklerdir" dedi.

(Kaynak: Hürriyet)

Henüz yorum eklenmemiş.

Leave a reply